Pénteken tőzsdezárás után jelent meg a 4iG harmadik negyedéves gyorsjelentése. Magyarország második legnagyobb informatikai cégcsoportja nagyon erős számokat publikált. A kitűnő teljesítmény alapot adhat a menedzsment azon reményeinek, miszerint a járványhelyzet enyhülésével a cég tőkepiaci teljesítménye is követi majd az üzleti eredményeit. Ezek után kézenfekvő volt, hogy megnézzem a csártot, kiderítendő, mit mutat a kotta.
Röviden a számok: a harmadik negyedév végén a 4iG Nyrt. IFRS szerinti konszolidált értékesítési árbevétele 33,5 milliárd forint volt, amely 34%-kal több, mint az előző év hasonló időszakában. A vállalatcsoport üzleti eredményessége szintén jelentősen javult. A társaság adózott eredménye 1.87 milliárd forint – amely 11%-kal haladja meg az előző évit – EBITDA-ja pedig 2.81 milliárd forint, ami 13%-kal magasabb a 2019. első kilenc hónapjában elért pénzügyi és értékcsökkenési leírások előtti eredménynél. A beszámoló teljes terjedelmében a BÉT honlapján elérhető.
Azt még itt érdemes lehet megemlíteni, hogy a 4iG Nyrt. tevékenységét, tőkepiaci teljesítményét május óta követi a londoni székhelyű Edison Group. Az elemzőcég DCF alapú értékelésében 1005 forintban határozta meg a 4iG részvényeinek fair értéket. Így még inkább izgalmassá vált a csárt vizsgálata, hiszen az utóbbi két hétben mutatott élénkülésnek köszönhetően is még csak 642 forintnál áll az árfolyam. Ha az elemzőcégnek jók a számításai és a piaci szereplők is egyetértenek ebben, akkor innen még van egy bő 50 százalékos emelkedéshez tér, amíg eléri az árfolyam a számított fair értéket.
Mit mutat a csárt?
2019-ben már látszott, hogy a korábbi – az árfolyamot 15-szörösére pörgető ralinak jön egy méretes korrekciója. Erre a COVID-para csak rátett egy lapáttal. A tavalyelőtt év végén letört 740 forintos támaszról (a kialakult fej-váll alakzat nyakvonala), a márciusi zuhanásban gyorsan 300 forintnál találta magát az árfolyam. Innen jött a feltámadás, majd a 720-760-as zóna tesztje, ezt követően pedig egy több hónapos lecsorgás 500 forintig.
Az első figyelemre méltó jelzés október végén, november elején jött. Ekkor három héten keresztül járatták a tréderek az árfolyamot 490-570 forint között, de az árcentrum mindig maradt középen, 530 forint körül. Vagyis a volatilitás megemelkedett, de az ár már nem tudott tovább esni, emelkedni meg még nem volt elég ereje. Az erőviszonyok vevők és eladók között kiegyensúlyozottá váltak. Két hete aztán egy végső rohammal a vevők eldöntötték a meccset és az eladók kezéből tavasz óta nem látott vehemenciával csavarták ki a papírokat, bő 13 százalékos emelkedést generálva egy hét alatt az árfolyamban, ami aztán a múlt héten tovább fokozódott. Innen jöhet a folytatás.
Jól látszik, hogy a legnagyobb feladat a korábban már említett 720-760-as zóna átvitele lesz. Ahogy 2019-ben sokáig bírta támaszként, úgy egy éve már ellenállásként akadályozza az emelkedést. Ha a befektetők még mindig úgy gondolják, hogy bizonyos diszkontot érdemes tartani az árfolyamban, akkor ott akadhat el ismét a rali. Ha viszont ugyanúgy bevadulnak, ahogy tették ezt a Masterplast kitűnő gyorsjelentése láttán, akkor gyorsan lőtávolba kerülhet az áhított 1000 forintos árfolyam.
(A szerző rendelkezik 4iG részvényekkel.)