A Bernstein elemzői szerint Trump győzelme egy új kripto-bikapiac kezdetét jelenti és arra buzdítják a befektetőket, hogy „vásároljanak meg mindent, amit csak tudnak”.
Bődületes rekordokat dönt a Bitcoin, nem csak az árfolyama tekintetében, hanem sok más fronton is. A Bitcoin ETF-ek például rekordösszegű tőkebeáramlást könyvelhettek el múlt hét csütörtökön, amikor már biztosnak tűnt Donald Trump győzelme az amerikai elnökválasztáson. Az 1,38 milliárd dolláros friss pénz jelentős részét a Blackrock iShares Bitcoin Trust (NASDAQ: IBIT) alapja szívta fel, ami ezzel az alapkezelő arany ETF-jét is felülmúló 34,1 milliárd dolláros tőkeértéket ért el, szemben a 33 milliárd dolláros eszközértékű arany alappal – írja az investing.com.
A Bernstein Gautam Chhugani által vezetett elemzői továbbra is optimisták és hangsúlyozzák, hogy kriptobarát szabályozási környezetre számítanak Trump alatt, kezdve egy a kriptopiacokat támogató SEC-vel. Trump kampányának egyik jelentős pontja volt egy nemzeti Bitcoin tartalék létrehozása. Ez azt jelentené, hogy az amerikai kormány stratégiai Bitcoin készletet építene ki. Mivel ez a terv törvényhozási jóváhagyást igényelne, csak 2025-ben valósulhat meg, illetve kezdődhetne el egyáltalán a legfőbb kriptovaluta gyűjtögetése. Viszont ez olyan keresletet támasztana a Bitcoin iránt, ami további csillagászati árakat eredményezne. A Bernstein elemzői nem is fogják vissza a fantáziájukat. Erősen hisznek egy jövő évi 200 ezer dolláros árfolyamban és még 80 ezer dollár környékén is jó kockázat-nyereség arányt látnak a következő 12 hónapra vetítve.
De honnan jöhet a hatszámjegyű célár? Miért pont 200 ezer dollár? A kriptoeszközöket nagyon nehéz, ha nem lehetetlen fundamentálisan elemezni, mivel semmiféle belső értékkel nem bírnak, még annyival sem, mint az arany. Ebből kifolyólag a Bitcoin fair értékét is főleg technikai, statisztikai, vagy egyéb kvantitatív módszerekkel próbálják az elemzők meghatározni – ha egyáltalán lehet olyat képezni -, illetve jóslásokba bocsátkozni a jövőbeli árfolyamát illetően.
Forrás: tradingdigits.io
Az egyik ilyen technikai indikátor, amit kifejezetten a Bitcoin árfolyamának vizsgálatára fejlesztettek ki, a “2-éves mozgóátlag szorzó” (2-year MA multiplier). Ennek a lényege, hogy egy kétéves mozgóátlagot és egy a kétéves mozgóátlag értékeinek ötszöröséből képzett mozgóátlagot húzunk a csártra, így képezve egy sávot amiben az árfolyam mozog. Néha kikukkant ebből a sávból lefelé – akkor meg kell venni a Bitcoint, néha meg felfelé, akkor pedig el kell adni. Olvasva róla elég nagy kamunak tűnt, de látva már más a helyzet. Hosszútávon elég jól mozog benne az árfolyam, bár lekereskedni nem annyira egyszerű ezt sem. A legjobb eljárásnak az tűnt, ha valaki igazi fanatikus lévén soha nem adott el, csak rátankolt, amikor “kilógott” a sávból lefelé az árfolyam. Ő most nagyon jól áll és szép nyugdíjas évek elé néz, ha addig el nem vész a nagy nyerő. Ennek a sávnak a teteje most az a bizonyos 200 ezer dollár, amit a Berstein elemzői is vízionálnak. Mivel az árfolyam – és vele ez a sáv is – egyre veszít a meredekségéből, vagyis százalékosan egyre kevesebbet emelkedik az árfolyam, számítani kell rá, hogy az eddigi törvényszerűség megváltozhat. Hogy mikor, nem tudni, előtte még akár 200 ezer dollár is lehet a Bitcoin.
Ez is érdekelhet:
Szakik szerint jövőre akár 361 152 dollárt is érhet majd egy Bitcoin, bár ezt maguk sem hiszik
Ide írhatsz: